Wodne warsztaty w "Dwójce"

11 grudnia w ZSG nr 2 w Kętach odbyły się warsztaty ekologiczne dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zatytułowane: "Woda - nie marnuję”.

Cykl zajęć dla klas: 4a i 5b Szkoły Podstawowej oraz klas: 1b, 1c, 2c i 3b Gimnazjum poprowadzili przedstawiciele fundacji ekologicznej „ARKA” z Bielska-Białej zaproszeni przez nauczyciela biologii Monikę Kojder.

We wstępnej fazie zajęć uczniowie Zespołu podnosili swoją świadomość z zakresu ochrony i racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Przy pomocy walizek „Eko – badacza” młodzież samodzielnie sprawdzała stan zanieczyszczenia wody pobranej z pobliskiego rowu melioracyjnego.

Podsumowaniem warsztatów było wypełnienie przez każdego z uczestników deklaracji zobowiązującej do nie marnowania, oszczędzania i nie trucia wody. Błękitne kropelki-zobowiązania stworzyły w naszej szkole „wodne” wystawy!