II Gminny Konkurs Matematyczny „Zostań Mistrzem Matematyki”

16 maja 2013 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Kętach odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny „Zostań Mistrzem Matematyki” pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kętach, Pana Eugeniusza Zawadzkiego.

Konkurs był skierowany do uczniów klas szóstych z terenu Kęt i okolicy. Wzięło w nim udział 39 osób z 13 szkół. Uczestnicy musieli w ciągu 90 minut rozwiązać 12 zadań zamkniętych i 3 otwarte. Nad całością czuwały organizatorki: Katarzyna Wadoń-Kasprzak, Edyta Jabłonka i Agata Majda. W tym roku szkolnym w organizację konkursu bardzo zaangażował się Maciej Cisiński, uczeń klasy IIIb gimnazjum Zespołu Szkolno –Gimnazjalnego nr 2 w Kętach, wielokrotny laureat  konkursów matematycznych. Konkurs miał charakter podobny do zmagań odbywających się w trakcie konkursu o Puchar Dyrektora V Liceum w Bielsku-Białej.

Uroczyste podsumowanie konkursu miało miejsce 28 maja 2013 roku. Uświetniły go występy artystyczne  uczniów gimnazjum ZSG nr 2 w Kętach: Kingi Mielec, Klaudii Blachy, Michała Karpińskiego oraz Michała Dźwigonia. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Na najlepszych czekały nagrody rzeczowe - kalkulatory graficzne CASIO dla pięciu osób wyróżnionych oraz  pięciu laureatów. Albumami nagrodzone zostały również szkoły, których drużyny uzyskały największą liczbę punktów. Najlepsza drużyna otrzymała Puchar Przechodni. Wyróżniono również dwie osoby, które nie tylko dobrze rozwiązały zadanie otwarte, ale podały pełne uzasadnienie swojego rozumowania i zrobiły to pięknym językiem matematycznym. To w klasie szóstej szkoły podstawowej jest rzadko spotykaną umiejętnością. Otrzymały one dyplomy uznania oraz podkoszulki.

Fundatorami nagród była Gmina Kęty oraz Pan Eugeniusz Zawadzki. Upominki w postaci długopisów i podkoszulek sponsorowała firma ZIBI.

Wyniki konkursu:

Laureaci:

Mistrzem Matematyki została: ALEKSANDRA WYKRĘT ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Porąbce- miejsce 1

JUSTYNA GIBAS
  ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Porąbce-miejsce 2

PATRYCJA BINEK ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza  w Czańcu -miejsce 3

KAMIL NAGLIK  z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach-miejsce 4

KLAUDIA ZINKOWSKA z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Kętach -miejsce 5

Wyróżnieni:

JAN GOC ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza  w Czańcu -miejsce 6

AGATA ZDROWAK  ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. S. Staszica w Kozach -miejsce 7

BARTOSZ PYKA ze Szkoły Podstawowej w Malcu -miejsce 8

DOMINIKA KOLASA  ze Szkoły Podstawowej w Malcu -miejsce 9

SZYMON MATONÓG ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza  w Czańcu -miejsce 10

Drużynowo:

Miejsce pierwsze oraz Puchar zdobyła drużyna ze szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Porąbce.

Miejsce drugie zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czańcu.

Miejsce trzecie zajęła drużyna z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Kętach.

Wyróżnienia za najlepiej zredagowane w języku matematycznym rozwiązanie jednego z zadań otwartych otrzymały: Aleksandra Wykręt oraz Justyna Gibas.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych w gimnazjum.

Copyright 2011 II Gminny Konkurs Matematyczny „Zostań Mistrzem Matematyki” . Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach